Kolorystyczne wibracje miłości i muzyki
Wystawa prac Jana Ostrowskiego Bonawentury
25 listopad – 8 grudzień 2018 rok


Na wystawie mogliśmy obejrzeć serię prac artysty poświęconą tematyce miłości i muzyki. Wzajemne przeplatanie się tych dwóch aspektów bardzo pięknie odmalowują barwne obrazy artysty pełne ruchu i wibracji.


Jan Bonawentura Ostrowski urodził się w Częstochowie w 1946r.. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał na Wydziale Rzeźby u prof. Tadeusza Łodziany w 1975r. Malarstwo natomiast studiował na Academia di Belle Arte "Brera" w Mediolanie. Uprawia malarstwo, grafikę i rzeźbę.
Malarstwem zaczął się zajmować w latach siedemdziesiątych. Debiutował dużą wystawą indywidualną w Galerii 'ART' w Warszawie. Od tej pory regularnie wystawia swoje obrazy w kraju i zagranicą. W stechnicyzowanym świecie pełnym przemocy, ludzie jak nigdy dotąd tęsknią za światem baśni. Malarstwo Bonawentury przedstawia właśnie ten świat. W jego obrazach jest nastrój pełen spokoju i harmonii. Postaci zawieszone w przestworzach, odrealnione pełne są wewnętrznego ciepła i pogody. Przedziwny i fantastyczny ten świat przedstawiony jest w kolorystyce żółci i czerwieni co jeszcze dodatkowo ociepla obraz. Muzyka sfer kosmicznych, która go otacza, promieniowanie światła i przestrzeń stanowią dopełnienie tego innego wymiaru, który intuicyjnie wyczuwamy.